top of page

לונדון עם ילדים

עודכן: 25 בפבר׳

אתם נוסעים עם בן/בת הזוג?

החדשות הרעות הן שזה לא הפוסט בשבילכם. (אבל הפוסט הזה כן )

החדשות הטובות הן, שכשיהיו לכם ילדים, תחזרו לפוסט הזה.

אז לונדון!

מרכז העולם. העיר שאין לה מתחרה. טוב אולי חוץ מניו יורק. ללונדון טסתי עם יעל שלי, בת השבע.

רק שתינו. חלום שלא העזתי להגיד אותו בקול. עד שהגיעו טיסות ה low cost.

אבל אני סוטה מהנושא.

לונדון עם ילדים. קדימה תהנו ישר מהתכלס, כי למה שאהנה לבד? כל היילייטס כאן וכאן!

(אח"כ בואו גם ליהנות איתי גם במדריד, יוון, ביער השחור, סיישל, בניו יורק בלונדון עם בן הזוג או אפילו בחאן בדרום).


Coppa Club - לצלם ולברוח

כל הפירוט גם בסטוריז שלנו (חלק 1 וחלק 2).

איך אראה ליעל את לונדון דרך המשקפיים הכי מתאימים? איך אעביר לה את הוויב בעיר המושלמת הזו, את כל מה שלונדון מסמלת, את ההסיטוריה ואת כל היופי שבה. ועוד בחורף?

קודם כל שאלתי את עצמי מהי מטרת הטיול שלנו?

המטרה היא ללא ספק ליצור ליעל ולי זיכרונות לעד.

יש אין סוף דברים להספיק ולראות, אבל זה לא מה שיגרום לה לזכור את הטיול הזה כחוויה טובה. מה שכן יחרט לה בזיכרון זה זמן האיכות יחד.

עוד מטרה היא ללמד את יעל כישורי חיים. איך לנווט ב Tube ועוד כישורים שאפרט בהמשך.

החלטתי שבטיול הזה (כמו בכל טיול עם המשפחה עד עכשיו), אני מתחילה מהודיה אינסופית. זה רוחניקי אולי, אבל חובה להעריך את הזכות להיות יחד בטיול. נס כמעט.

הטיול מת-חיל!הדבר הראשון – חוזה מול הילד.

החוזה הידוע שלי. מסדר ציפיות

את החוזה שלי אתם כבר מכירים מהפוסט שלי על היער השחור.

כמו בכל דבר, תיאום ציפיות יכול לחסוך הרבה תסכולים מיותרים.

אם הילדה יודעת שהיא צריכה להטעין לעצמה את האייפד ולהיות בשקט בזמנים קריטיים, כמו תשלומים בקופה או בקשה להחזר מס, אז אנחנו ההורים פחות לחוצים ובהתאמה יש יותר רגעים יפים בטיול.

פשוט פשוט פשוט.

בקיצור, אני גאון. אשלח לכל מי שרוצה (רישמו לי מייל).


דבר שני – כישורי חיים.

בטיול הזה לימדתי את יעל הרבה כישורי חיים:

 • ניווט: איך מנווטים, איך שמים את הכתובת, איך בוחרים מסלול, איך מנווטים בתוך ה Tube . זה כל כך חשוב. חשוב ללמד אותם להיות עצמאיים, להסתדר. היא הלכה עם הפלאפון שלי והביאה אותנו ממקום למקום. תענוג.

 • אנגלית. אנגלית זו השפה הכי חשובה שיש. רציתי להראות ליעל שעם אנגלית אפשר להסתדר בכל מקום ושוב – עצמאות! באדלר למדנו כבר שלימוד לעצמאות הוא אחד הדברים החשובים ביותר. עם אנגלית טובה אתם חוסכים זמן, אתם יעילים יותר וכמובן נהנים יותר.

 • קריאת שלטים והבנה של הילדים במרחב. שימי לב איפה היציאה. איפה שכתוב Exit. שימי לב איפה כתוב לקחת את המזוודות. המצאנו משפט: "אם קוראים שלטים, ליעד מהר מגיעים!" ואז רקדנו אותו בדילוגים. כן, יש פה שתי בנות שרק רוצות לרקוד. תתעלמו.

 • כסף: להבין מהו תקציב, מה שער הפאונד. מה יקר ומה זול? נתתי לה דמי כיס והיא חשבה טוב טוב לפני שהשתמשה בהם (בסוף קנתה עם זה שרביט אמיתית באולפנים של הארי פוטר), השוואות בין עלויות שונות והחלטה מושכלת.

 • אחריות אישית: ליעל היה תיק גב קטן. בטיסה היתה מחוברת אליו כרית לשינה וביום יום היו בו מים ואוכל. היא למדה להיות אחראית לתיק שלה.


זיכרון חדש נוצר

דבר שלישי – תכנון גמיש עם תכניות גיבוי. ויותר מאחת.

את התכנון עשיתי לפי רשימת אתרים ואטרקציות שהכנתי באקסל. את הרשימה הזו סיננתי לפי מה מתאים לילדים וליעל בפרט. ואז שיחקתי עם הפעילויות לפי יעל.

ילדים הם פצצות אנרגיה אבל הם כמו בטרייה. פתאום נגמרת להם האנרגיה. היינו ב Winter Wonderland בשיא האנרגיות ואז יעל אמרה לי שהיא עייפה. לזרום ומיד לכבד את הבקשה וללכת לנוח.

האופציה השנייה היא לסחוט אותם ואז אף אחד לא נהנה. נתחבר למטרת הטיול שהיא ליצור זיכרונות וזמן איכות.


הלו"ז בפועל

“The best education you can give is through travel”


מופע הרחוב הראשון של יעלי


דבר רביעי – הזמנת מקומות מראש. תמיד טוב. כשאתם באים למדאם טוסו ויש תור ארוך כמו הגלות למי שלא הזמין ותור באורך 5 דקות למי שכן, בא לכם לרקוד בגשם!

חיסרון: כשמשנים תכניות, זו יכולה להיות בעיה. אני אומרת שתזמינו לכל מה שחובה כמו מסעדות, הצגות והארי פוטר. כל השאר תלוי באופי שלכם ושל הילדים.

אני הזמנתי מקומות מראש ל:

מסעדת יערות הגשם לילדים, מדאם טוסו, (שרק, לונדון איי, דאנג'ן לא חובה, אבל כדאי לפחות יומיים לפני), מלך האריות, מתילדה, Winter Wonderland, Kidzania, אולפני הארי פוטר, מסעדות בערב כמובן, אוטובוס התה, מוזיאון המדע – לתערוכות המעניינות.


מסעדות:

1. מסעדת יערות הגשם: חוויה לילדים. הרבה טבע וחיות ורעשים של ג'ונגל בלב העיר. מסעדה תיירותית לכל דבר, אבל אני מאד ממליצה.
2. מסעדת Yauatcha סוהו, שקיבלה כוכב מישלן (בלי ילדים) – וואו! גם שיק וגם רמה גבוהה.

לי קרה מקרה. היה עניין. מה שקרה זה שנאלצתי לאכול בורגר קינג לפני שבאנו עם יעל והייתי מפוצצת, אבל מי שאכלו איתי אמרו שזה וואו חחח . אני יודעת שזה נורא. אבל טעמתי:)

תבקשו לשבת בקומה למטה. כמובן שלהזמין מראש.

כתובת: 15 Broadwick St, London, London, United Kingdom, W1F 0DL


3. מסעדת Coppa Club: כשראיתי את התמונות של המסעדה הזו התחרפנתי.

היה ברור לי שלמסעדה הזו אני אלך.

אז כן, היא מצטלמת מדהים ואני יכולה להבין את ההתלהבות, אבל אם אני יכולה להצביע על המסעדה עם השירות הגרוע שקיבלתי בחיי – היא הזוכה!

אז או שלא תלכו, או שתבואו לגשר המצודה ממילא, תצלמו תתרשמו ותלכו למסעדה אחרת

לא כותבת את הכתובת כדי שלא תתפתו ללכת חחח

4. מסעדת Inko Nito בסוהו (בלי ילדים). מאד שיקית, אווירה כיפית, מטבח במרכז המסעדה, מוסיקה טובה ואוכל טעים

זה ממש ליד רחוב Carnaby שאני כל כך אוהבת, אז תשלבו אותה עם זה.

כתובת: 55 Broadwick Street London W1F 9QS


האווירה ב Inko Nito


5. מסעדה מהממת לצהריים בשם The Real Greek שנמצאת ב Covent Garden. השירות מהמדהימים שהיו לנו, מסעדה כיפית ונמצאת ממש ליד התיאטרון של מלך האריות. תשלבו.

יעל: זו החוויה הכי כיפית שהיתה לי בטיול! מצחיק מה בסוף ילדים זוכרים.

כתובת: 60 - 62 Long Acre, London WC2E 9JE

6. מסעדה בקמדן, Honest Burgers: ללקק את האצבעות. פשוטה, זולה וטעימה.

כתובת: 34a Camden Lock Pl London NW1 8AF

הפעם הראשונה שלה

עוד מסעדות שהייתי בפעם שעברה ואני ממליצה עליהן:

7. מסעדת Sketch: מסעדה שווה-אל-תבואו-רעבים-שווה. פשוט החדרים שם ממש מיוחדים, יש אווירה של פיות בחדר אחד עם לייזרים כאלו, השירותים מרגישים כאילו אתם בסדר מדע בדיוני. חוויה.

8. המסעדה של אסף גרניט הכיפית, ברברי.


מה דעתי על חלק מהאטרקציות?

 • לונה פארק בחורף! Winter Wonderland – אם כבר באים בחורף, אז רק בתאריכים שהוא פתוח! מהמם שם! הכניסה חינם ומשלמים לפי מתקן. זה כיף גדול, יש שם גלגל ענק ועוד הרבה מתקנים מיוחדים כמו מתקני תעתוע וכמובן מסעדות ודוכני אוכל. חוויה! חובה!


הנאה בלתי נגמרת. פעם שלישית באותו מתקן, אגב


 • קידזאניה! עולם של גדולים לקטנים. עיר מטורפת, עם כבאיות, משטרות, מסעדות, אולפנים, ספרים, מלונות והכל לקטנים. משהו מדהים. רועש בטירוף (קיבלתי סחרחורת), אבל גאוני. נכנסים באותו האופן שעולים לטיסה כי טסים למדינת הילדים קידזאניה, שם אפשר לעבוד ולקבל תשלום ולהשתמש בכסף שהרווחתם. למשל, ניקיתם חדר במלון, תקבלו כסף. מכרתם בסופר? עבדתם בחדר לידה? תקבלו משכורת. פשעתם? תיכנסו מיד לכלא! מומלץ! בעיקרון הילדים נכנסים לבד, אבל בגלל שיעל לא דוברת אנגלית, נתנו לי להיכנס איתה.


 • תערוכות במוזיאון המדע – הכניסה חינם. המוזיאון מדהים עם הרבה תערוכות מיוחדות ומתחלפות. הזמנו ל:

Wonderlab – מדעים

Legend of Apollo

Red Arrows 3D

אפשר להיות פה שעות. רכשנו משחקים חכמים בחנות.


 • אוטובוס התה: הזמנו ברגע האחרון כי היה לנו חור בלו"ז. בגדול זה אוטובוס תיירים רגיל עם מלא עוגיות ומאפים וכמובן תה. האוטובוס מקושט והאווירה נחמדה. יקר מדי לטעמי ולא שווה. הודעה מיעל: משעמם.

 • אולפני הארי פוטר: מרשים אבל לא מתקרב לאולפני יוניברסל ודומיו. אלו האולפנים בהם צילמו את הסרטים ומתאים מאד למעריצי הארי פוטר. חיפשתי משהו שונה לגוון ונהנינו מאד. זה מגניב לראות איך הכל מזויף ואיך צילמו את הטירה המטורפת הזו בכלל במבנה פיצי שנמוך מגובה אדם! יצאנו עם מזכרות שוות. תראו בסרטון. יקר מאד והיינו שם כ-6 שעות.אכזבה ותדהמה כאחד - הטירה מהארי פוטררציף 9 ושלושת רבעי


 • מחזות זמר. ראינו את מלך האריות ומתילדה. שניהם וואו! מאד נהנינו! שתינו. את מלך האריות יעל שרה כל ההצגה בעברית והתלהבה מהדמויות שעברו בקהל ונתנו לה כיף ואת מתילדה תירגמתי לה. במתילדה ישבנו בשורה הראשונה ויעל שאלה למה הם יורקים. הסברתי לה מה זה להיות במרחק כמטחווי יריקה מהשחקנים וכמה זה כיף. אפרופו להזמין מראש - יותר זול להזמין מראש לשורות ראשונות והחוויה משמעותית טובה יותר.

?מי השחקנית האמיתית פה


שופינג

ממש לא מטרת הטיול. לכן הגדרנו מראש רשימה של מה חסר לנו ואילו מתנות נרצה לקנות ולמי והלכנו רק לפי הרשימה הזו. אבל רק.

- ליד פיקדילי יש חנות שנקראת Lili White לספורט עם כמה קומות במחירים מדהימים. קנינו שם נעליים לכולם. V מאד גדול סומן פה ונשאר רק ליהנות.

- פריימרק בלי למדוד, שעה וחצי ואתם בחוץ. יותר מזה למתוח ילדים יכול להיות קשוח. קנינו את כל מה שהיה לנו ברשימה כמעט.

- גאפ ו Next: מעבר זריז ואתם מסודרים.

- קניון Westfield


שעה וחצי וסיימתם עם רב השופינג

תחבורה

נסענו גם ב Tube, גם ב Uber והלכנו המוןןןן ברגל. זה כיף גדול ללכת בלונדון ברגל. עוצרים ב Ben’s cookies


Ben's Cookies - Double Chocolate Nuts לכו על ה

עוצרים סתם בבית קפה וחווים באמת את העיר. בלי תכנון.


ניווט: יש לי waze, יש לי google maps, אבל האפליקציה שקיבלה את הכתר: אפליקציית הניווט הטובה ביותר היא (תופים תופים) Citymapper (ירוקה עם חץ). אם אני מסתובבת, היא מזהה שהסתובבתי. אדיר! בגוגל אני יכולה ללכת דקה עד שאני מזהה שאני לא בכיוון. בקיצור, ממליצה בחום. בטח עם ילדים.


Little girl, please mind the gap
מנווטת אותנו

התכלס

הלו"ז לחמישה ימים מלאים.

יום 1: טיסה, מנוחה ונסיעה לאיזור פיקדילי, עוברים בחנויות M&M והלגו המפורסמות ומסעדת יערות הגשם. בערב יצאתי עם גיסתי למסעדה Coppa Club (לא ללכת).

יום 2: מוזיאון השעווה, ארוחת צהריים במסעדה המהממת The Real Greek בקובנט גרדן מחזמר מלך האריות ממש ליד, שופינג זריז בפריימרק (מסיימים עם השופינג בשעה וחצי בלבד ליעל ולבני המשפחה), מסעדת Yauatcha Soho.

יום 3: Hydepark winter wonderland על הבוקר, מנוחה, מחזמר מתילדה.

יום 4: מוזיאון המדע, כולל תערוכות שהזמנו מראש, אוטובוס התה (סתמי ביותר, אבל חביב), חצי יום אחרון בקמדן: החלקה על הקרח במשך שעות ומסעדות בשוק כגון Honest Burgers. חוויה.

יום 5: אולפני WB של הארי פוטר מחוץ לעיר. מסעדת Inko Nito.

יום 6: שרק, עולם המים (שימו לב למשחק שמחלקים בכניסה – זה מפעיל את הילדים יופי), גלגל ענק London Eye, קידזאניה (עולם של גדולים לקטנים בקניון ווסטפילד).


שומע, סטיבי? אני חושבת שהגזמת עם הסרט מלתעות

?טראמפ? ברצינוווות
יתכן והיה לי קשה להבחין בעובדה שהוא אינו אמיתי פרדי


בחזרה למציאות. משלימות שיעורים בשדה התעופה

אהבתם? מוזמנים לעקוב אחרי באינסטגרם: כל הסטוריז של לונדון שמורים שם בשלושה חלקים. אחד עם רוני (בן זוגי) ושניים עם יעל. בפייסבוק וכמובן כאן בבלוג:)


לסיכום, לונדון מדהימה.

עם ילדים, בלי ילדים, עם בן זוג, עם חברות, לבד.

העיקר שנבין שזו זכות גדולה להיות שם. אז תהנו, כי למה שאהנה לבד?ובואו לאינסטגרם החדש שלי ולקבוצת הפייסבוק שלי, בה גם אתם יכולים לשתף בהנאות שלכם, כי למה שתהנו לבד? 


פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page