היער השחור עם ילדים או: המקום בו לא צריך פילטר

עודכן ב: יול 24

עושים סדר בבלגאן! פוסט עצום ומפורט. מתאים אולי רק למי שממש מתכנן כבר טיול ליער השחור, כי למה שאהנה לבד?

ניסיתם לבדוק פרטים לגבי היער השחור? איזה בלגאן,הא? מוות. כמה נתונים? כמה אתרים? כמה קבוצות?? אפילו בשביל חובבת מידע כמוני, זה היה מוגזם. אז חשבתי לעשות קצת סדר. לפחות לנסות:) כי למה שאהנה לבד?

(בואו גם ליהנות בלונדון, יוון, מדריד, סיישל או אפילו בחאן בדרום איתי).מכירים את זה שאתם חולמים משהו, אבל החלום נראה כל כך רחוק ולא אפשרי? אבל הוא יושב לכם עמוק בראש? אז היער השחור היה אחד החלומות הגדולים שלנו, וכמו שמפנטזים מה נעשה ואיך נחיה, אז במקביל לטיול קרוואנים בניו זילנד, חלמנו על טיול ארוך ביער השחור. ולפעמים חלומות באמת פתאום מתגשמים להם והגענו לשם. נהננו כמו שלא נהננו מאף טיול וממש בא לי לחלוק את כל האושר הזה. כי למה שאהנה לבד?

למי שאין זמן ורוצה תקציר של הטיול, יכול למצוא אותי במאקו. הסוד היה טמון בשני דברים עיקריים: תיכנון מדוקדק + ציפיות מותאמות. (אשלח את התכנון למי שירצה) אז הפוסט שלי יחולק לשניים: הכנה לפני הטיול והטיול עצמו. אנחנו זוג + 3: בן 11, בן 8, בת 6 (גילאים מושלמים לטיול שכזה, אגב)הכנה לטיול: בעיני, החלק הכי חשוב בטיול עם ילדים, זה התכנון. בטח בטיול כזה. רכשנו את הספר המשפחה המטיילת (לעיתים נקרא התנ"ך), הצטרפנו לקבוצת פייסבוק, נעזרתי המון באתר של היער השחור של קליקו והתחלתי לדלות מידע ברגוע משהו כמו שנה לפני. הסיבה היא שאנחנו עסוקים מאוד בחייים האלו, וכדאי שכל המידע הזה ישקע לאט לאט וכל יום קצת מאשר מלא שעות מטורפות של תכנון לפני.

בקיצור, חמ"ל.


חמ"ל - הדרך היחידה להנאה מובטחת

הבנתי די מהר שהיער השחור הוא ענקי, שיש אינסוף אתרים ואינסוף פוסטים עליו ובקלות אפשר ללכת לאיבוד. זה מאוד קשה לתכנן טיול כי זה כי אנשים הם יצורים שונים זה מזה ומה שהתאים לאודי מחולון, אולי ממש לא יתאים לרוני מגבעתיים. הילדים של חנה מאור יהודה ממש לא אוהבים את אותם הדברים של הילדים של שירלי מגבעתיים. אז איך אפשר לעשות סדר בתוך כל הבלגאן הזה? אז אפשר.

לפני הטיול:

1. טיסות: ידוע שהטיסות בlow cost הן ממש זולות, אם רק מזמינים מראש ושהלינה שם גם יחסית זולה. ברמה של שליש מחיר. כשאתם 5 נפשות – קריטי! הזמנו דרך RYNAIR. טוב, קצת הגזמתי ושמתי לי ביומן זימון חוזר יומי, עם הלינק לאתר שלהם (ושל המתחרים) ובכל יום נכנסתי ללינק ובדקתי אם נפתחו הקווים. כןכן, הגזמתי, אבל אח"כ כשהצלחתי, לא היתה גאה ממניJ כמובן שצריך להיכנס דרך דפדפן ולגלוש בסתר ועוד הרבה חוקים בנושא, אחרת הוא מקפיץ את המחיר.

2. בחירת מסלול. המטרה שלי היתה שניסע כמה שפחות מהמלון לאטרקציה ולכן בחרתי שני מקומות לינה עיקריים. אחד בדרום היער השחור (5 לילות), אחד במרכז היער השחור (8 לילות) ואחד בשדה התעופה (לילה). לקחתי בחשבון אילוצים כמו הכרטיס האדום/השחור (הסבר בהמשך), ממה אנחנו כמשפחה נהנים יותר ומה מתאים לנו.

3. לינה!! וואו, איזו המלצות יש לי אליכם. איזה כיף. מה שמדהים שכמעט ואין המלצות על המקומות האלו וקיבלתי את ההמלצות מחברה שהיתה שם בעצמה. - בדרום, באיזור טיטיזה: Bierhäusle Feldberg מיקום מושלם,קודם כל. כולל את הכרטיס האדום. קרוב להרבה אטרקציות בכרטיס האדום ובכלל. ארוחת בוקר חמודה, לא סגורה על זה שבעלת הבית חובבת ישראלים, אבל לא הפריע לנו. עלות: משהו כמו 90 יורו ללילה כולל ארוחות בוקר נדמה לי, לקחנו 2 חדרים. - במרכז: Lucia und Hans-Georg Eble Strecke