חוזרים בתזונה - סיפור הדיאטה פרק ראשון

עודכן ב: פבר 20

נתחיל מהסוף. רזיתי 9 ק"ג. יש לי עוד 9 ק"ג.

יש כאלו שמתקשים לרזות (כמוני), אבל קל להם יותר לשמור על המשקל ויש כאלו שמתקשים לשמור על המשקל לאורך זמן, אבל מרזים בקלות.

החלטתי לשתף אתכם במסע הדיאטה שלי שלב אחרי שלב, כי אם אני הצלחתי, אז כולם יכולים.

ו.. אתם כבר יודעים.. למה שאהנה לבד?למה בכלל שמנתי ואיזה תהליך הייתי צריכה לעבור כדי להתחיל בכלל לרזות?

כמו כולנו, היו לי הרבה דברים חשובים יותר מהמראה שלי ו/או הבריאות שלי. מבחירה לגמרי.

כשאת נמצאת במקום עמוס מדי, אין בכלל מה לדבר על דברים כמו תזונה בריאה, השלת משקל ועוד.

למי יש כח להתעסק בזה?

וכך עליתי בשקט בשקט 12 ק"ג. אני לא יכולה להגיד מתי זה בדיוק קרה, אני יכולה להגיד אבל שידעתי להתלבש בהתאם ויותר חשוב, להצטלם בהתאם! אז הזמן עבר לו וזה כנראה לא היה חשוב לי מספיק.


לפני שנים, היתה מישהי בעבודה שלי שהיתה עושה מלא פילאטיס, שהלכה זקוף ותמיד היתה אוכלת טחינה לצד כל מאכל. וכשאני אומרת מאכל, אז זה כמעט לא כולל פחמימה אבל היא אכלה בריא כמו שמעולם לא ראיתי.

היא היתה אישה מאד עסוקה, עם כמה ילדים, אבל אף פעם לא ויתרה על התזונה והספורט.

לא היה בינינו קשר כמעט, אבל החלק הזה בה פשוט נתן לי השראה.

ההשראה גם היתה כשהבנתי יותר לעומק מה אני מכניסה לילדים שלי לגוף. וזה לא שלא היינו בית בריא קודם, אבל בהחלט רציתי שנשתפר בזה.

אבל כל זה ממש לא הספיק לי בשביל לרזות או לחזור בתזונה. זו רק עוד נקודה בזמן שהביאה אותי לאן שאני היום. אבל איך סטיבי (ג'ובס) אומר: It's all about connecting the dots.


“Health is an investment, not an expense ” Someone smart

אנסה לתקצר את השלבים שעברתי ועברנו כמשפחה:

  1. ידע. הסברתי לילדים על אבות המזון. מה זו פחמימה, מהו חלבון ואם רעבים, להסביר מה עדיף לאכול יותר: פחמימה או יותר חלבון. מה קורה כשאוכלים כל הזמן ושהגוף שלנו יודע הכי טוב. אז אמרנו ידע.

  2. הכנסתי את הילדים לבישולים איתי ושיווקתי את זה בצורה פשוט מעולה, שגרמה להם להתלהב. הם יודעים לבשל כמה מאכלים וחוץ מהערך של עזרה בבית, ומהעובדה שהם חוזרים בתזונה, הם מכינים לעצמם ולי! ארוחות ערב! היש מושלם מזה? ?


אמא, רוצה ארוחת ערב?

3. עברנו לשמן מחבתות רק עם שמן זית ושמן קוקוס (למעט שניצל)

4. שקדים, אגוזים, חמוציות (בלי תוספת סוכר), זרעים כאלו ואחרים הם בני בית באופן יומיומי5. פיניתי מגירה שלמה בארון במטבח רק לדברים בריאים. בהתחלה רוני התלונן שאני מקללת אותו כשיש לי ברשימה קללות כמו צ'יה ופשתן אז אמרתי לו פישתן פישתן לחנות טבע!