top of page

חוזרים בתזונה - סיפור הדיאטה פרק ראשון

עודכן: 20 בפבר׳ 2021

נתחיל מהסוף. רזיתי 9 ק"ג. יש לי עוד 9 ק"ג.

יש כאלו שמתקשים לרזות (כמוני), אבל קל להם יותר לשמור על המשקל ויש כאלו שמתקשים לשמור על המשקל לאורך זמן, אבל מרזים בקלות.

החלטתי לשתף אתכם במסע הדיאטה שלי שלב אחרי שלב, כי אם אני הצלחתי, אז כולם יכולים.

ו.. אתם כבר יודעים.. למה שאהנה לבד?למה בכלל שמנתי ואיזה תהליך הייתי צריכה לעבור כדי להתחיל בכלל לרזות?

כמו כולנו, היו לי הרבה דברים חשובים יותר מהמראה שלי ו/או הבריאות שלי. מבחירה לגמרי.

כשאת נמצאת במקום עמוס מדי, אין בכלל מה לדבר על דברים כמו תזונה בריאה, השלת משקל ועוד.

למי יש כח להתעסק בזה?

וכך עליתי בשקט בשקט 12 ק"ג. אני לא יכולה להגיד מתי זה בדיוק קרה, אני יכולה להגיד אבל שידעתי להתלבש בהתאם ויותר חשוב, להצטלם בהתאם! אז הזמן עבר לו וזה כנראה לא היה חשוב לי מספיק.


לפני שנים, היתה מישהי בעבודה שלי שהיתה עושה מלא פילאטיס, שהלכה זקוף ותמיד היתה אוכלת טחינה לצד כל מאכל. וכשאני אומרת מאכל, אז זה כמעט לא כולל פחמימה אבל היא אכלה בריא כמו שמעולם לא ראיתי.

היא היתה אישה מאד עסוקה, עם כמה ילדים, אבל אף פעם לא ויתרה על התזונה והספורט.

לא היה בינינו קשר כמעט, אבל החלק הזה בה פשוט נתן לי השראה.

ההשראה גם היתה כשהבנתי יותר לעומק מה אני מכניסה לילדים שלי לגוף. וזה לא שלא היינו בית בריא קודם, אבל בהחלט רציתי שנשתפר בזה.

אבל כל זה ממש לא הספיק לי בשביל לרזות או לחזור בתזונה. זו רק עוד נקודה בזמן שהביאה אותי לאן שאני היום. אבל איך סטיבי (ג'ובס) אומר: It's all about connecting the dots.


“Health is an investment, not an expense ” Someone smart

אנסה לתקצר את השלבים שעברתי ועברנו כמשפחה:

  1. ידע. הסברתי לילדים על אבות המזון. מה זו פחמימה, מהו חלבון ואם רעבים, להסביר מה עדיף לאכול יותר: פחמימה או יותר חלבון. מה קורה כשאוכלים כל הזמן ושהגוף שלנו יודע הכי טוב. אז אמרנו ידע.

  2. הכנסתי את הילדים לבישולים איתי ושיווקתי את זה בצורה פשוט מעולה, שגרמה להם להתלהב. הם יודעים לבשל כמה מאכלים וחוץ מהערך של עזרה בבית, ומהעובדה שהם חוזרים בתזונה, הם מכינים לעצמם ולי! ארוחות ערב! היש מושלם מזה? ?


אמא, רוצה ארוחת ערב?

3. עברנו לשמן מחבתות רק עם שמן זית ושמן קוקוס (למעט שניצל)

4. שקדים, אגוזים, חמוציות (בלי תוספת סוכר), זרעים כאלו ואחרים הם בני בית באופן יומיומי5. פיניתי מגירה שלמה בארון במטבח רק לדברים בריאים. בהתחלה רוני התלונן שאני מקללת אותו כשיש לי ברשימה קללות כמו צ'יה ופשתן אז אמרתי לו פישתן פישתן לחנות טבע!

מגירת הקללות

6. סלט לצד כל ארוחה. אחד עם חסה (כי נועם לא אוכל עגבניות) ואחד ירקות רגיל (כי יעל ועידו לא אוכלים חסה) - הכי קלישאה - אבל זה עובד.7. אין יותר שתיה ממותקת מכל סוג שהוא (רק בחוץ או כשבאים אורחים)

8. אני עברתי לחלב סויה בלי סוכר

9. הקטשופ כמעט ולא משומש. יש לנו תמיד קטשופ במקרר, אבל הסברתי להם שקטשופ בעיקר מורכב מסוכר וכל פעם שהיו מבקשים קטשופ, הייתי אומרת: "את הסוכר? בכיף, חמוד". כן, אני לא מאמינה שנהייתי מאלו, אבל ככה זה כשחוזרים בתזונה.

10. לא חסכתי מהם ממתקים או אוכל לא בריא.

בילדות החברה הכי טובה שלי היתה מבית מאד קשה. ההורים שלה העבידו אותה בפרך ואסור היה לה ממתקים בכלל. מה שזה גרם לה לעשות, זה לקחת את דמי הכיס שסבתא שלה היתה נותנת לה ולקנות איתם את כל הממתקים הכי רעילים של פליקס מהקיוסק בריאלי ולהתחרע עליהם. אני הייתי קונה אצלו אולי במקרה הטוב, עדשים צבעוניות פעם בחודש.

היו לה מיליון חורים בשיניים.

אני זוכרת שזה היה ממש קשה לראות אותה מפצה את עצמה בממתקים בצורה כזו בוטה וכבר אז הבנתי.

הבנתי שאי אפשר למנוע מאנשים/ילדים שום דבר. בסוף הם ימצאו את הדרך לא ללבוש את המעיל כשיגיעו לגן/ לאכול ממתקים אצל חברה / לראות פורנו באינקוגניטו.

הם ימצאו את הדרך. אז אין לנו שליטה, אבל יש לנו את היכולת לתת להם חכה.

ממש מעניין אותי לשאול אותה, היום כשהיא אמא, אם היא מחנכת את הילדים שלה אחרת.

אז בכל פעם שאנחנו אוכלים גלידה גולדה או מזמינים פיצה או עושים מסיבת ממתקים כשרואים סרט כל המשפחה, אני רגועה לגמרי, כי חשוב לי מצד אחד לא לגרום להם לחסך, ומצד שני ללמד אותם איזה אוכל עדיף להכניס לגוף.


כזה. אבל לא רק ביום הולדת

11. נערכתי. הולכת לחברים? מביאה שקדים ומשהו שאוכל לאכול. הולכת לעבודה? תהיה לי שקית עם 2 תמרים ובקבוק מים גדול שאוכל לשתות הרבה ולא להתפתות.


קניתי לכם עוגה מלחמים, אורחים יקרים. אני אוכל אגוזים באור

12. החלטתי לאהוב את עצמי מספיק כדי להתאמץ. זה קל להגיד שאנחנו אוהבים את עצמינו, אבל מה אנחנו עושים בנידון?

13. הכי חשוב! נהניתי. למה לסבול? אם צריך תבלינים מיוחדים, אז כבר ניסע לשוק לוינסקי ונעשה דייט זוגי שם. אם אנחנו רצים מרתון פה, זו הדרך היחידה. בעיני.


רק רוני, אני, התבלינים ותל אביב

כל זה ממש אבל ממש לא הביא להרזיה שלי!

אבל, וזה אבל מאד חשוב, זה עשה שינוי תודעתי מהפכני לי ולכל הבית ובהחלט סלל את הדרך למקום בו אנחנו נמצאים היום.

תישארו איתי בסדרה החדשה שלי - חוזרים בתזונה ומסע הדיאטה שלי.


<